Mówi się że zdrowy uśmiech to nasza największa ozdoba. Próchnica i urazy mechaniczne to najpopularniejsze przyczyny powstawania ubytków zębach. Dziury w uzębieniu są nie tylko mało estetyczne ale mogą doprowadzić również do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Do tych liczy się przemieszczanie okolicznych zębów, które niesie za sobą wady zgryzu. Kiedy robią się luki powinno się odwiedzić gabinet protetyczny jak najszybciej. Postaramy Ci się przybliżyć najbardziej powszechne metody. Jeśli poszukujesz pracowni protetycznej w Częstochowie, zobacz koniecznie Fakhari.

Protezy zębowe

Protetyka ma wiele sympatyków, wiąże się z mniejszym kosztem niż implantologia,a także proces jest dużo krótszy. Protezy możemy podzielić na stałe i ruchome. Do stałych zaliczamy takie które wyjmujemy na noc. Ich wadą jest to że musimy je oczyścić z resztek pokarmu, są również bardziej obszerne niż inne metody. Pacjent musi zaadaptować się do noszenia ich. Współczesne protezy są bardzo podobne do wyglądu naturalnych zębów a ich dopasowanie w pracowni protetycznej zapewnia komfort użytkowania. Protezy stałe to mosty i korony, które protetyk przymocowuje do zębów pacjenta. Korony są przymocowane do podbudowy stworzonej ze stałego zęba, a mosty do pobliskich zębów. Do założenia protezy stałej trzeba spiłować ząb. Może to budzić strach, natomiast jeśli jesteś po leczeniu endodontycznym nie ma to większego znaczenia.

Implany zębowe

Implanty to bezsprzecznie jedno z najbardziej wytrzymałych rozwiązań, ale również najbardziej skomplikowanych. Podczas zabiegu dentystycznego tytanowa śruba zabespieczająca implant osadzana jest w kości, co imituje naturalny korzeń zęba. Po skończonej operacji trzeba odczekać parę miesięcy, aby implant scalił się z tkanką, co istotnie wydłuża proces leczenia. Jako ostatni etap na śrubie osadzana jest korona, którą przygotowuje pracownia protetyczna. Jest to proces mniej agresywny niż protezy stałe, ponieważ nie narusza się się okolicznych zębów. Protetyk odwzorowuje wyłącznie brakujący ząb. Wszystkie opisane sposoby są możliwe do wykonania w naszym gabinecie protetycznym w Częstochowie, umów się na wizytę a znajdziemy wspólnie najbardziej korzystne dla Ciebie rozwiązanie.