Rezonans magnetyczny to badanie ze wszech miar uniwersalne, które wykazuje wiele różnych dolegliwości i chorób. Wielu lekarzy często zaleca je swoim podopiecznym. Należy jednak pamiętać o niezwykle istotnych regułach przygotowania się do rezonansu, aby uniknąć jakichkolwiek uszczerbków na zdrowiu.

Przygotowanie do badania

Zasady są bardzo proste, ale nie można ich bagatelizować. Przede wszystkim trzeba otrzymać skierowanie oraz dostarczyć wynik badania krwi, które odbyło się w ostatnim czasie. Nie należy spożywać jakichkolwiek posiłków na dwie godziny przed rezonansem, chyba że ma miejsce w trakcie znieczulenia – wtedy musimy być zupełnie na czczo. Jeśli będziemy stosować się do tych zasad, możemy mieć gwarancję, że rezonans magnetyczny przebiegnie bez zarzutów, a wyniki będą rzetelne i obiektywne.

Zobacz: http://rezonansgdansk.pl/

Przeciwwskazania

Istnieje także szereg przeciwwskazań. Rezonans magnetyczny nie może mieć miejsca, kiedy pacjent posiada rozrusznik serca lub w jego organizmie tkwi odłamek metalu lub innego typu ciała obce, które reagują na magnes. Obecność na badaniu w takim stanie może doprowadzić do znacznego pogorszenia stanu zdrowia, a w niektórych przypadkach również niespodziewanej śmierci. Zaleca się zatem rozwagę oraz dbanie o swoje zdrowie. Również osoby, które dysponują na przykład aparatem ortodontycznym lub klipsami naczyniowymi, nie powinny wziąć udziału w badaniu, chociaż jest to z pewnością przypadek do ustalenia z lekarzem.