Dentysta jest fachem nie tylko złożonym, ale i skrajnie odpowiedzialnym. W tym kontekście powinien zaskakiwać nikogo fakt, że droga, która czyni studenta fachowcem jest bardzo rozległa, a niekiedy także wyboista. Postaramy się dziś wytłumaczyć, co trzeba uczynić oraz jakie studia skończyć, żeby móc działać w tym wymagającym, lecz zdecydowanie satysfakcjonującym zawodzie, jakim jest stomatolog. Bytom, Kraków oraz inne większe lub mniejsze miasta są niekiedy doskonałymi miejscami do rozwoju w tej branży, ukończyć studia oraz zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe. 

Dentysta – jakie studia należy ukończyć, aby nim zostać?

Nie istnieje inna droga w celu zostania dentystą, niż zaliczenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym. Warto zdawać sobie sprawę, że mówimy tutaj o jednolitych studiach magisterskich. Co więcej, wszyscy studenci podejmujący naukę na tym kierunku stoją przed decyzją odnośnie swojej specjalizacji. Tych jest kilka, w zależności oczywiście od konkretnej uczelni. Przyszły stomatolog może zdecydować się chociażby na specjalizację dotyczącą stomatologii dziecięcej lub chirurgii szczękowej. Studia dentystyczne są bardzo wymagające, ale od długiego czasu nieprzerwanie cieszą się ogromną popularnością pośród najbardziej zdolnych i ambitnych studentów. 

Co przyszłego stomatologa czeka po studiach?

Zaliczenie studiów to jednak nie wszystko, aby zostać dentystą. Po studiach na kierunku lekarsko-dentystycznym przyszły stomatolog musi odbyć roczny staż podyplomowy, a po jego ukończeniu zaliczyć egzamin państwowy, który jest niezwykle trudny, złożony i wymagający szerokiej wiedzy, jak również umiejętności praktycznych uzyskanych podczas uprzednio wspomnianego stażu. Warto odnotować, że ów przytoczony staż jest stuprocentowo płatny i przeprowadza się go w jednej z zaleconych placówek medycznych.

Reasumując, ścieżka do zostania dentystą jest niezwykle długa i wyboista, ale w związku z tym możemy na co dzień korzystać z usług fachowców, którzy świetnie znają się na leczeniu zębów i posiadają niezwykle szeroką wiedzę i kompetencje. Obecnie wszelkie przypadłości zębów oraz jamy ustnej nie stanowią przeszkody dla doświadczonego, wykwalifikowanego stomatologa.

Źródło informacji: http://www.eskulap-stomatologia.pl/ z Bytomia