Angiologia to jedna z najbardziej nowoczesnych dziedzin medycyny. Para się kwestiami z pogranicza chociażby innymi neurologii, radiologii czy chirurgii naczyniowej. Można przypuszczać, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, w jakich sytuacjach warto udać się do angiologia i w jakiego typu przypadłościach jest on w stanie nam pomóc. A zakres jego działań jest bardzo szeroki: badanie dopplera tętnic szyjnych, laserowe leczenie żylaków, USG żył kończyn dolnych… długo by wymieniać!

Kiedy warto udać się do angiologa?

Angiolog para się przede wszystkim różnorakimi dolegliwościami związanymi z nieodpowiednim działaniem naczyń krwionośnych i limfatycznych. Z racji niezwykle wąskiego zakresu swojej dziedziny, lekarz ten niezwykle współpracuje ze specjalistami innych, choć bliźniaczych, dziedzin lekarstwa. Kumulując swoje wysiłki, są razem w stanie zapobiec naprawdę przykrym przypadłościom. 

Jeśli chodzi o choroby, które zwalcza angiolog, to wachlarz jest niezwykle szeroki. Pośród nich są chociażby tak zwane pajączki i żylaki, lecz także zatorowość płucna, zespół stopy cukrzycowej czy obrzęki limfatyczne. W związku z tym jeśli tylko odczuwasz, że Twoje naczynia działają w niezdrowy sposób, warto pójść do angiologa, który z pewnością doradzi, co trzeba w danej sytuacji zrobić. Może zająć się chorobą samemu lub zlecić zabieg u fachowca z którejś z pokrewnych dziedzin. 

Jeśli szukasz dobrego angiologa, zwłaszcza w okolicach Suwałk, zobacz Medbuk.

Jakie zabiegi podejmuje angiolog?

Pośród licznych zabiegów, jakie wykonuje angiolog, znajduje się chociażby laserowe leczenie żylaków, które pozwala na szybkie pozbycie się tej przypadłości lub w znacznym stopniu ją złagodzić. Podejmuje bardzo często także czynności profilaktyczne takie jak badanie dopplera tętnic szyjnych czy USG żył kończyn dolnych, które są w stanie wykryć różnorakie stany zapalne czy dolegliwości. Umożliwia to szybką i sprawną reakcję.