Kiedy konieczne jest przeprowadzenie dezynsekcji? Dezynsekcja jest usuwaniem owadów. Jeżeli więc w Twoim mieszkaniu zaczęły biegać prusaki albo pluskwy, to jest to idealny moment aby zastanowić się nad dezynsekcją.

Partnerem artykułu jest przedsiębiorstwo 24dezynsekcja.pl – fachowcy w kwestii dezynsekcji z Warszawy.

Czym różnią się poszczególne metody dezynsekcji?

Do najpopularniejszych ze sposobów dezynsekcji należy oprysk, żelowanie i zamgławianie. W zależności od liczebności robaków i rodzaju owadów, które mamy w miejscu zamieszkania, fachowcy doradzą najbardziej odpowiedni plan działania.

Oprysk

Oprysk popularny jest przy dużej populacji szkodników. Spełnia swoje zadanie przy każdym typie insekta, jednak najczęściej używany jest do zabijania karaczanów.

Dezynsekcja żelowa

Dezynsekcja żelowa jest coraz częściej stosowaną metodą. Wynika to z dużej efektywności i tego, że działa kilka miesięcy. Nie stanowi zagrożenia i przy wykorzystywaniu jej nie trzeba się wyprowadzać. Żelowanie wykorzystywane jest przy eliminowaniu karaczanów i mrówek.

Metoda zamgławiania

Dezynsekcja metodą zamgławiania stosowana jest przede wszystkim w przestronnych miejscach albo na zewnątrz. Przykładem tej techniki są regularne opryski na meszki i komary. Jest to też główny sposób na pozbycie się moli i pluskiew.

Metoda gazowania

Zdecydowanie rzadziej wykorzystywane jest gazowanie. Wpływa na to fakt, że konieczne jest opuszczenie dezynsekowanych pomieszczeń przynajmniej na tydzień. Ten sposób wykorzystywany jest w wielkich firmach i fabrykach, w których przebywa dla przykładu mklik mączny a także rozkruszek.

Jak przygotować się na dezynsekcję mieszkania?

W zależności od tego jakie owady przebywają w naszym mieszkaniu i który sposób dezynsekcji zastosujemy, nasze przygotowania do tego zabiegu nie będą takie same. W przypadku każdej metody jednak musisz wyjąć wszystko z szafek, w których mogą znajdować się szkodniki. Jeżeli widzisz, że insekty biegają w miejscach trudno dostępnych – przesuń szafy i inne przeszkody. Wyłącz z prądu wszelkie urządzenia elektryczne. Schowaj też, albo zakryj wszystkie przedmioty, które wykorzystujecie na co dzień. 
Jeżeli wykorzystywane było zamgławianie albo oprysk – przewietrz dom, wyczyść dokładnie wszystkie powierzchnie, na których szykujesz posiłki, lub jesz.
Weź pod uwagę, że insektów szybko przybywa i polecamy zająć się problemem jak najszybciej. W Warszawie znajdziesz odpowiednią pomoc w obszarze dezynsekcji.