Nie da się ukryć, że dla bardzo wierzących osób oraz ich najbliższych bardzo istotne są wydarzenia takie jak pierwsza komunia święta czy bierzmowanie. Choć nie można odmówić ich wymiarowi duchowemu, to kiedy jesteś osobą z najbliższej rodziny, stoisz przed pewną ważną decyzją: jakiego rodzaju prezent nabyć? Czy obrazki srebrne to nadal stosowny podarunek?

Co kupić z okazji uroczystości religinej

Rzecz jasna niezwykle popularnym rozwiązaniem będzie danie nowoczesnego gadżetu. Jeśli chodzi o komunię świętą, wiele krewnych decyduje się, by wręczyć rower czy komputer. Dziecko może być zadowolone z takiego rodzaju prezentu, lecz jeśli wiele osób wpadnie na taką koncepcję, może być ich zbyt dużo. W związku z tym warto pomyśleć trochę niebanalnie i wykazać się sporą kreatywnością. 

Obrazki srebrne to stosowny upominek

Świetnym pomysłem jest między innymi sprezentowanie różnorakich drobiazgów powiązanych stricte z religią oraz duchowością – w końcu na tym opierają się takie wydarzenia, jak chrzest i pierwsza komunia święta. Można zdecydować się na przykład na obrazki srebrne z motywami z Pisma Świętego. Interesujące są również obrazki srebrne ze świętą rodziną. W końcu są motywem jak najbardziej na miejscu.

Zdaje się, że srebrny obrazek na komunię czy też bierzmowanie nie jest zbyt spektakularnym upominkiem, a dziecko pewnie będzie chętniej korzystało z komputerów czy aparatów fotograficznych, ale dobrze jest uświadomić naszą pociechę, że tak samo istotne, co przedmioty materialne, są prezenty o charakterze religijnym, które mogą utrzymać dziecko w wierze oraz czynić dobrą osobą. Srebrne obrazki są zatem świetnym rozwiązaniem, aby dziecko nie dało się ponieść materializmowi i pamiętało o podstawowych chrześcijańskich wartościach. Będzie później za to wdzięczne.