Wielu rodzicom zależy, aby ich pociechy chłonęły język angielski od jak najmłodszych lat. Nic w tym dziwnego , gdyż władanie językiem angielskim jest w naszych czasach koniecznością. Z tego powodu powstaje coraz więcej przedszkoli angielskich. Są to najczęściej placówki niepubliczne. 

Dlaczego warto wysłać dziecko do miejsca, jakim jest przedszkole polsko-angielskie?

Nie można zaprzeczyć, że nauka języka angielskiego od najmłodszych lat jest ze wszech miar kluczowa dla całościowego rozwoju naszych dzieci, w związku z czym odpowiedź na pytanie, czy przedszkole angielskie (w miejscowości Łomianki polecane jest treehouse.edu.pl) jest dobrym wyjściem, jest nad wyraz prosta: jasne, że tak. Zdecydowanie warto postawić na przedszkole niepubliczne nastawione na naukę języka angielskiego, gdyż w dzisiejszych realiach biegłe posługiwanie się tym językiem jest umiejętnością ze wszech miar istotną i przydatną tak samo w życiu prywatnym, jak i zawodowym. 

Przedszkole angielskie – czy mówi się tam tylko po angielsku?

Mamy do czynienia z pytaniem, które bez wątpliwości ciśnie się na usta wielu rodziców. Rzecz jasna dzieci są zachęcane do jak najbardziej intensywnego mówienia w tym języku, ale w zwykłej komunikacji nic nie stoi na przeszkodzie, żeby korzystać z języka polskiego. Znaczna część zajęć jest natomiast prowadzona po angielsku, co w znacznej mierze ma wpływ na rozwój dziecka w tej kwestii. Trzeba zdawać sobie sprawę, że przedszkole niepubliczne (Łomianki) za swój priorytet stawia przede wszystkim opiekę nad dziećmi oraz ich zdrowy rozwój, ale przede wszystkim wspaniałą atmosferę, dzięki której każda pociecha będzie chciała przebywać jak najczęściej w placówce, jaką jest przedszkole angielskie.