Kodeks pracy od jakiegoś czasu nakazuje, aby zagwarantować pracownikom stały dostęp do napojów w miejscu pracy. W związku z tym coraz więcej firm decyduje się na to, aby wynająć dystrybutor do wody. Ile tak naprawdę wynosi cena za użytkowanie tego urządzenia? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu wody do biura?

Ile zapłacę za wodę?

Co najważniejsze, należy mieć świadomość, że firmy oferujące dostarczanie wody zwykle wychodzą naprzeciw oczekiwaniom finansowym, jakie są przed nimi stawiane, a zatem hurtowy jej zakup jest z pewnością opłacalnym wyjściem. Koszt niespełna dwudziestolitrowej butli wody to mniej więcej dwadzieścia złotych, co jest, należy przyznać, bardzo przyzwoitą stawką, jeśli wziąć pod uwagę ceny wody butelkowanej w supermarketach. 

Różne rodzaje dystrybutorów?

Aby jednak woda do biura była przystępna jeśli chodzi o konsumpcję, należy nabyć lub wypożyczyć należyty dystrybutor wody. Są ich różne rodzaje, ale najbardziej powszechny i opłacalny będzie dystrybutor butelkowy – to urządzenie znane ze wszelkich przychodni czy szpitali. Można oczywiście nabyć ten sprzęt na własność, ale istnieje także bardzo korzystna finansowo opcja wypożyczenia – miesięczny czynsz za dystrybutor wody to zwykle kilkadziesiąt złotych. 

Zadbaj o pracowników

Woda do biura jest niezbędna dla dobrego samopoczucia pracowników. W związku z tym nie powinniśmy oszczędzać na liczebności dystrybutorów oraz jakości wody, na której regularne dostawy się decydujemy. Na pewno wpłynie to także na efektywność pracy.